J. Djurhuus




Navn J. Djurhuus
Født 05-06-1906
Fødested
Køn M


Fra Til Tjenestested Type Titel
01-04-1937 30-09-1938 1 Nolsø Landfyr Fyrassistent aspirant
01-10-1938 31-08-1943 1 Nolsø Landfyr Fyrassistent
01-09-1943 31-07-1948 1 Myggenæs Landfyr Fyrmester II
01-08-1948 31-10-1954 1 Nolsø Landfyr Fyrmester I
01-11-1954 31-07-1961 1 Anholt Landfyr Fyrmester II
01-08-1961 Ukendt Dueodde Nord Landfyr Fyrmester
1Dato er ikke baseret på kildemateriale men beregnet ud fra andre oplysninger.